O nas

Spółka Q4Y funkcjonuje na rynku części zamiennych do samochodów oraz akcesoriów samochodowych od 2009 r. Firma zajmuje się zarówno dystrybucją wyrobów zewnętrznych producentów, jak i sprzedażą własnych marek.

W naszym portfolio znajdują się marki powierzone o uznanej pozycji rynkowej i najwyższej jakości wyrobów: Dolz, Mecafilter, Misfat, Sasic i Vernet.
Dla tych marek jesteśmy partnerem dystrybucyjnym 4PL (Fourth Party Logistics, Integratorem Procesów Logistycznych), którego istotą działania jest zarządzanie procesami realizacji dostaw za pomocą przetwarzania informacji, w celu zaprojektowania, zbudowania i realizacji kompleksowych rozwiązań dla całego łańcucha dostaw.

Ponadto posiadamy własną markę części samochodowych Protechnic, która świetnie uzupełnia portfolio produktów.
Nasz nowy projekt to innowacyjne akcesoria samochodowe

Naszą misję widzimy przede wszystkim w ciągłym ulepszaniu naszych usług. Posiadamy zintegrowany system zarządzania jakością oparty o certyfikaty ISO.
Jesteśmy elastyczni. Z łatwością dopasowujemy się do potrzeb partnerów i klientów.

Prezentujemy unikalny model działalności. Jesteśmy platformą dystrybucyjną, która zaopatruje ogólnopolskich i regionalnych dystrybutorów w kilka markowych linii produktowych. Nasi odbiorcy i partnerzy korzystają z silnego efektu synergii:

Jedno zamówienie, jedna dostawa, jedno biuro obsługi klienta działające w imieniu kilku dostawców. Nasza kadra posiada kilkunastoletnie doświadczenie i wysokie kompetencje, a nasza firma ma ustabilizowaną pozycję na rynku europejskim.

Działamy w 2 obszarach:

  • własne marki handlowe (własny towar) – odpowiadamy za cały proces od początku do końca: wybór dostawców, zarządzanie asortymentem – kreowanie marki oraz sprzedaż i marketing
  • marki obce (towar powierzony) – odpowiadamy za zarządzenie zapasami i administrację sprzedaży – mamy własny dział zakupów, zaawansowane systemy IT, elektroniczną wymianę danych (EDI) oraz systemy online umożliwiające naszym klientom stały dostęp do informacji.